10 lat w UE: Ale się zmieniło! Przyłącz się do świętowania okrągłej rocznicy!

Już 1 maja mija 10 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w całej Polsce pikniki, koncerty, warsztaty i wiele innych atrakcji. Wejdź na www.10latwUE.pl i sprawdź, co dzieje się w Twojej okolicy! Trwa też plebiscyt „Ale się zmieniło!” na najlepsze inwestycje finansowane z funduszy UE.

10 lat na Dniach Otwartych

Dni Otwarte to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą na własne oczy zobaczyć, co Polska zyskała dzięki wstąpieniu do Unii Europejskiej (UE). Już w maju instytucje, które skorzystały z unijnych funduszy, otworzą swoje drzwi dla zwiedzających. To okazja, aby zobaczyć niedostępne na co dzień miejsca, m.in. hale produkcyjne, kulisy teatru czy budowę stacji metra.

Kiedy? 1-11 maja
10 lat – atrakcje

W maju odbędą się też wydarzenia plenerowe w całej Polsce. Pikniki rodzinne, warsztaty, pokazy naukowe, zmagania sportowe, rajdy rowerowe, konkursy, koncerty, zabawy – podczas takich akcji będziemy świętować 10 lat Polski w UE. Dzięki specjalnej wyszukiwarce nie przegapisz żadnej z nich. Wystarczy, że wybierzesz województwo, miasto, datę lub rodzaj atrakcji, a aplikacja wyszuka odpowiednie wydarzenia w Twojej okolicy.

Kiedy? 1-11 maja
10 lat w plebiscycie

Plebiscyt „Ale się zmieniło!“ to głosowanie na najlepsze inwestycje, zrealizowane dzięki funduszom europejskim. O zwycięstwo walczy po 5 projektów z każdego województwa. Wejdź na stronę www.10latwue.tvp.pl, zobacz, oceń i zagłosuj! Konkurs organizuje Telewizja Polska oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIR).

Kiedy? 14-29 kwietnia
10 lat w mediach

O tym, jak zmieniła się Polska, dowiesz się także z akcji promocyjnej w mediach. Kilkanaście rodzajów audycji oraz konkursów przygotuje Telewizja Polska wraz z mediami partnerskimi.

10 lat w internecie

– Odwiedź specjalną stronę internetową www.10latwue.pl
– Dołącz do fanów Funduszy Europejskich na Facebooku
– Fundusze Europejskie możesz też śledzić na Google+
– Jeśli chcesz być na bieżąco, obserwuj MIR na Twitterze

Organizatorem akcji jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

źródło: premier.gov.pl