Staże w Delegacjach

Europejska Służba Działań Zewnętrznych (ESDZ) wraz z Komisją Europejską ogłosiły nabór na prestiżowe staże w Delegacjach Unii Europejskiej na całym świecie. Program umożliwia młodym specjalistom zdobycie doświadczenia w pracy poza Unią Europejską oraz poznania roli delegacji w realizacji wspólnotowej polityki zewnętrznej. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 30 czerwca br.PL-UE

Europejska Służba Działań Zewnętrznych (ESDZ) i Komisja Europejska opracowały prestiżowy program (Junior Professionals In Delegation, JPD), który daje wysokokwalifikowanym specjalistom z państw członkowskich Unii Europejskiej szansę odbycia stażu w delegacjach UE na całym świecie. Celem programu jest umożliwienie młodym ludziom zdobycia doświadczenia w pracy w delegacjach oraz dogłębnego zrozumienia ich roli w realizacji polityki zewnętrznej UE.

Co 18 miesięcy, ESDZ i KE otwierają nabór na staż w delegacjach unijnych. W obecnej rundzie 2015-2016, szansę dostało 83 młodych specjalistów. Nabór na staże, które rozpoczną się w marcu 2016, właśnie został ogłoszony i potrwa do 30 czerwca br.

Aby poznać szczegóły kliknij na link

źródło: ec.europa.eu/polska