KE czeka na stażystów!

European-Commission

Zapisy na jesienną edycję staży w Komisji Europejskiej właśnie ruszyły! Zgłoś się już dziś i sprawdź, czy praca w instytucjach unijnych to coś dla Ciebie. Wykorzystaj okazję do poznania Unii Europejskiej „od podszewki”. Swoje zgłoszenie możesz przesłać do piątku 29 stycznia br. do godz. 12.00. Podejmij wyzwanie i spędź pięć miesięcy w Brukseli lub w jednym z przedstawicielstw Komisji Europejskiej w Europie!

Staż w Komisji Europejskiej to przede wszystkim możliwość poznania zasad pracy w instytucjach unijnych. Jest to także znakomita okazja do zdobycie cennego doświadczenia, wymaganego przez wielu pracodawców, którzy oczekują od kandydatów czegoś więcej niż tylko ukończonych studiów.

Osoby ubiegające się o staż w KE nie muszą mieć doświadczenia zawodowego. Ważna natomiast działalność w organizacjach studenckich, naukowa oraz motywacja do pracy. Wymagane jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych (co najmniej tytułu licencjata) oraz posługiwanie się jednym z oficjalnych Unii Europejskiej (wśród nich znajduje się język polski) i jednym z języków roboczych UE (angielski, francuski lub niemiecki) na poziomie C1/C2.

Czytaj więcej

źródło: ec.europa.eu/polska