O jednolitym rynku w Warszawie

jednolity rynek

Unijny rynek to rynek, z którego powinniśmy gospodarczo czerpać ogromne korzyści, a do końca tych możliwości nie wykorzystujemy – mówiła komisarz Elżbieta Bieńkowska podczas Forum Jednolitego Rynku w Warszawie, zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Komisją Europejską. Podczas dyskusji panelowych omawiano wyzwania związane z prowadzeniem transgranicznej działalności gospodarczej na rynku wewnętrznym UE.

31 marca br. w Warszawie odbyła się kolejna, szósta edycja Forum Jednolitego Rynku – SIMFO 2017. Gospodarzem spotkania, którego motto przewodnie brzmiało „JEDNOLITY RYNEK: rosnąca biurokracja czy wciąż wartość dodana?” był Mateusz Morawiecki, wiceprezes Rady Ministrów, minister Rozwoju i Finansów. Gościem honorowym forum była Elżbieta Bieńkowska, komisarz ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP, a gościem specjalnym Jacek Czachor, mistrz rajdowy.

– Wspólny rynek w UE nie działa do końca tak, jak powinien – oceniła w piątek w Warszawie Bieńkowska. Zauważyła, że widać to szczególnie po 13 latach członkostwa tzw. nowych krajów UE.

Czytaj więcej

źródło: ec.europa.eu/poland