Koniec z roamingiem w UE

 roamingUE

Po 10 latach od zgłoszenia inicjatywy likwidacji roamingu na terenie Unii Europejskiej w życie wchodzi nowy mechanizm rozliczeń. „Roam like at home” oznacza to, że od 15 czerwca 2017 r. przebywając w innych państwach UE będziemy mogli korzystać z telefonu komórkowego na takich samych zasadach, jak w kraju zamieszkania. W ciągu kolejnych 5 lat systematycznie mają być także obniżane stawki za przesył danych.

Porozumienie to umożliwia trwałe stosowanie zasady „Roam like at home” zarówno wobec osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw, a jednocześnie zapewnia zwrot kosztów oraz zachowanie konkurencyjności krajowych hurtowych rynków usług roamingu.

  • Odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania związane z mechanizmem „Roam like at home”, np.

W jaki sposób będę w stanie wybrać taryfę obejmującą roaming po cenach usług krajowych u swojego operatora?

– Czy mogę korzystać z roamingu po cenach usług krajowych na statkach w UE?

– Czy będę mógł korzystać z nielimitowanych połączeń oraz SMS-ów w roamingu regulowanym? można znaleźć tutaj.

  • Dodatkowe informacje dotyczące dotychczasowych zasad funkcjonowania roamingu w Unii Europejskiej oraz tego, jak na przestrzeni ostatnich 10 lat zmieniały się w Unii Europejskiej taryfy roamingowe do przeczytania tutaj.
  • Wykaz wysokości najnowszych taryf roamingowych obowiązujących od 15 czerwca oraz ogólne informacje o mechanizmie „Roam like at home” można przeczytać tutaj.

Czytaj więcej

źródło: ec.europa.eu/poland